سفارش تبلیغ
صبا

ویژگی های مترجم خوب

ارسال  شده توسط  عاطفه هدایت نژاد کارشناس تیم پشتیبانی فراعلم در 95/7/4 9:5 صبح

ویژگی مترجم خوب

1- مترجم می بایست در زمینه مطلبی که ترجمه می کند مطالعه داشته باشد و آشنایی با واژه ها داشته یا با پیش زمینه خاص در آن امر دست به ترجمه بزند.

2- مترجم می بایست اصل امانت داری را رعایت نماید و اگر لازم است متن یا توضیحی به آن اضافه کند در پاورقی آن مطلب را بیاورد.

3- یکی از اصول اولیه در متون علمی و تاریخی این است که مترجم می بایست به دستور زبان فارسی کاملا اشراف داشته باشد.

4- مترجم می بایست با ویراستاری آشنا باشد و قادر باشد متن ترجمه شده را ویراستاری فنی و زبانی نماید.

با در نظر گرفتن همه این نکات :

پروژه های ترجمه خود را به تیم تخصصی فراعلم بسپارید.

با ضمانت کیفیت 72 ساعته

a.hedayat1369@gmail.com

09352908872


در هم شکنندگی بالا ی نشتی پایین HEMT – LED مجتمع از طریق الکترود

ارسال  شده توسط  عاطفه هدایت نژاد کارشناس تیم پشتیبانی فراعلم در 95/7/3 9:2 صبح

در هم شکنندگی بالا ی نشتی پایین HEMT – LED مجتمع از طریق الکترود n-GaN

چکیده : ما گزارشاتی روی شرایط جانبی دیود انتشار نور InGaN/GaN (LED) و یک ترانزیستور موبیلیتی الکترون بالا AlGaN/GaN (HEMT) از طریق لایه همبافته ارائه می دهیم . تماس مستقیم کانال HEMT و الکترود n-GaN روی LED اجازه می دهد تا LED جریان را کنترل کرده و دستگاه ولتاژ را از طریق بایاس گیت و درین نیز کنترل نماید . HEMT-LED مجتمع در یک توان خروجی نور 7 مگاوات از LED با یک تزریق جریان مدوله شده 80 میلی آمپر HEMT می باشد . (VDD=8 , V , VGS=1V) ولتاژ شکست حالت off برای HEMT-LED مجتمع 530 ولت و 270 ولت و شرایط بایاس مستقیم و معکوس به ترتیب می باشد . مولفه های بالاتر روی طرح بافر GaN/AIN قرار گرفته و کیفیت کریستال بالاتر و هم چنین شبیه سازی مقاومتی بزرگ تری دارد .

led

برای مطالعه این مقاله به طور کامل و ارسال آن از جانب ما برای شما فقط با پرداخت 10000 تومان لطفا تماس بگیرید.

a.hedayat1369@gmail.com

www.faraelm.org


ترجمه در ایران

ارسال  شده توسط  عاطفه هدایت نژاد کارشناس تیم پشتیبانی فراعلم در 95/7/1 9:16 صبح

ترجمه در ایران

کار ترجمه در کشور ما با ترجمه کتابهای درسی دارالفنون آغاز شد . این موسسه آموزشی در زمان عباس میرزا و به پیشنهاد روشنفکران و آزادیخواهان تأسیس شد و هدفش کسب تمدن و علوم مغرب زمین بود و لذا به استخدام معلمین خارجی اقدام کردند. کتب درسی به زبان خارجی در زمینه علوم ، ادبیات ، تاریخ ، پزشکی و مهندسی با کمک همین معلمین تهیه و به فارسی ترجمه می شدند. از آنجایی که  محصلین بیشتر به فرانسه اعزام می‌شدند، زبان فرانسه در مملکت رایج شد و با گسترش آن آثار نویسندگان  فرانسوی به فارسی ترجمه شد و در کنار آن ترجمه‌هایی از دیگر زبانها مانند آلمانی، روسی ،لهستانی، مجاری، اسپانیایی، پرتغالی ، و انگلیسی نیز به فارسی صورت گرفت.

translator

از نخستین کتابهای ترجمه شده ادبی در آن زمان می‌توان به نمایشنامه مردم گریز مولیر(Mollier ) اشاره کرد که از فرانسه به فارسی ترجمه شد. در ضمن دو کتاب تاریخی« پطر کبیر» و « شارل دوازدهم» نیز به سفارش عباس میرزا توسط میرزا رضا مهندس به فارسی ترجمه شدند. از آن پس کار ترجمه رونق بیشتری یافت و محمد طاهر میرزا و محمد خان اعتماد‌السلطنه پرکارترین مترجمان آن دوره بودند.

پس از جنگ جهانی دوم، زبان انگلیسی  جای فرانسه را به عنوان زبان دوم گرفت و گسترش روزافزون یافت. با وجود این، در قلمرو ادبیات هنوز بهترین مترجمان ما اغلب کسانی هستند که از زبان فرانسه ترجمه کرده اند و نمونه بارز آن « محمد قاضی» است.


مولفه های الکتریکی وابسته به دما

ارسال  شده توسط  عاطفه هدایت نژاد کارشناس تیم پشتیبانی فراعلم در 95/6/31 9:38 صبح

مولفه های الکتریکی وابسته به دما در ولتاژ بالا AlGaN/GaN-on-Si HEMT با تماس های درین اهمیک و اسکاتی

چکیده

در این کار ما نتایج پارامتر های الکتریکی و مولفه های ولتاژ بالا AlGaN/GaN را برای ترانزیستورهای موبیلیتی الکترون بالا را ارائه می دهیم که با الکترود های درین اسکاتی و اهمیک روی زیر ساخت سیلیکون کار می کند . استفاده از تماس درین اسکاتی منجر به پیشرفت ولتاژ VBR می باشد و در آن VBR=900v برای LGD=20  میکرو متر در مقابل VBR=505v برای تماس های درین اهمیک می باشد . در هردو نوع ترانزیستور چگالی جریان درین 500 mA/mm و چگالی نشتی 10 میکروآمپر / میلی متر می باشد . مولفه های وابسته دمایی در این جا در چگالی جریان درین با افزایش دما منجر به کاهش می شود . HEMT های اسکاتی درین در این جا با افزایش پایین تر Ron مشخص می شود . (در دمای 200 درجه سانتی گراد ) که در مقایسه با تماس درین اهمیک قرار می گیرد . ( در دمای 200 درجه سانتی گراد ) و مرتبط با دمای اتاق بوده و در ولتاژ HEMT اسکاتی درین کاهش می یابد.

electric

برای مطالعه این مقاله به طور کامل و با پرداخت فقط 10000 ریال و ارسال آن از جانب ما برای شما

لطفا تماس بگیرید:

a.hedayat1369@gmail.com


تعرفه ترجمه موسسه فراعلم

ارسال  شده توسط  عاطفه هدایت نژاد کارشناس تیم پشتیبانی فراعلم در 95/6/29 9:37 صبح

با سلام خدمت همه دانش دوستان

لیست تعرفه ترجمه موسسه آموزشی پژوهشی فراعلم در ذیل آورده شده است.

فراعلم همراه شما در تولید علم

روی لینک زیر کلیک کنید.

تعرفه ترجمه فراعلم

 

Isolated open book


<      1   2   3   4   5   >>   >